5 съвета за отглеждане на лозя, които можете да използвате днес

5 съвета за отглеждане на лозя, които можете да използвате днес

5 съвета за отглеждане на лозя, които можете да използвате днес

Blog Article

Присаждането е един от начините за размножаване на лозите и се използва, когато искате да внесете корекция в сорта или пък да произведете облагороден посадъчен материал. Има различни начини за присаждане на лоза

Обикновено за окончателното прихващане на калема са необходими две седмици.

Охладеното през нощта и обрано сутрин грозде, ферментира по-трудно, затова е препоръчително за беритбата му да се използват по-топлите часове от деня.

Те са най-жилавият и мъчен конкурент на лозите, а не бива да бъдат оставени да си виреят, защото в крайна сметка чувствително влияят на лозите и намаляват общото добро развитие на насаждението, а в крайна сметка и добива.

Видео указания за работа с новата географска карта в СЕУ

Знаейки всички нюанси на различните изисквания, някои любители се справят идеално, но други са хвърлят на важната манипулация за всички сортове по един и същи начин и правят всичко, което "просто така".

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

Когато междуредията в лозето се поддържат в затревено състояние, като за целта се използват подходящи тревни смеси, борбата с плевелите се извършва с косене. Използват се косачки както с упорно-палцев режещ апарат, така и ротационни косачки. Вторите дори са по-добри от гледна точка на това, че наситняват окосената маса и я разпръскват по цялата повърхност на междуредието, като впоследствие тя се използва за мулчиране.

При поливни условия лозите се подхранват след цъфтежа, а при неполивни условия – рано напролет.

Според специалистите оран с лемежен плуг в междуредията трябва да се прави само при много коренищни плевели, защото иначе силно се уплътнява орния слой и се влошава водно-въздушния режим на почвата.

Плащането може да бъде осъществено еднократно или разсрочено !

Те могат да се агрегатират към почвообработващи машини или към собствена рама отстрани на трактора.

През лятото на втората година и двата леторасъла ще лозя дадат вертикални издънки, върху които се оформят пъпки. Задачата на лозаря е да ги съкрати до две пъпки.

За работа в защитната зона по редовете на насаждението са подходящи роторни косачки с автоматично отклоняващо устройство, което свежда до минимум неокосената зона около главините при добро копиране на неравностите на терена.

Report this page